Fotbal

Cristiano Ronaldo po svém zápasu, který vyhrál, nehanebně zesměšňuje Garetha Balea

Před letošním prestižním finále Ligy mistrů byli Cristiano Ronaldo a Mohamed Salah považováni za hvězdné hráče, kteří by mohli zvrátit příliv ve prospěch svých týmů v Kyjevě. Když Real Madrid a Liverpool zamkly rohy, Salahova cesta byla přerušena nešťastným zraněním, takže mnozí věřili, že to byla pravděpodobně Ronaldova noc. Ale nebylo.

Salahov odchod z trávníku otevřel šance Realu Madrid, ale Ronaldo zjevně nebyl na hranici. V 74. minutě promarnil rozhodující šanci skórovat na svou stranu poté, co se Andy Robertson skvěle vypořádal s tím, že popřel Portugalce. Byl dobře označený a často se snažil najít mezery v obraně Liverpoolu.

Ale zatímco se Ronaldo snažil dostát svému účtování, jeho týmový kolega Gareth Bale překonal očekávání vznešeným výkonem. Bale nastoupil v 61. minutě a Bale obnovil náskok Madridu gravitačním „kopnutím na kole“, které šlo přímo do levého horního rohu brány.

Jeho úvod vtlačil do hry tempo, zatímco Baleova přihrávka zrychlila pohyby Madridu. Poté, co se Welshman postavil na přední stranu, vstřelil svůj druhý gól a odvážným 35-yardovým úderem uzavřel hru 3: 1 ve prospěch Los Blancos. Pro muže, který po sezóně, kdy byl používán hlavně jako náhradník, snížil frustrující postavu, Baleův výkon nejen poháněl Madrid k jejich 13. titulu v Lize mistrů, ale také umlčel jeho kritiky.

Zatímco všichni na summitu pochopitelně procházeli gagou nad Baleovou brilantností, zvláště na jednoho muže to nejevilo dojem. Ronaldo, který na začátku této sezóny ve čtvrtfinále proti Juventusu vstřelil gól „kopu kola“, tvrdil, že je třeba znovu pojmenovat Ligu mistrů, když oslavoval své páté vítězství v UCL.

Cristiano Ronaldo

sendvič s avokádem a vejcem

Na otázku, zda má nějaké zklamání z toho, že skóroval ve vytouženém finále, když Gareth Bale tvrdil reflektor svého kopu nad hlavou, Ronaldo všechny ohromil odpovědí: „Kdo? Možná by Liga mistrů měla změnit název na Ligu mistrů CR7. Kdo má více titulů v Lize mistrů a více gólů? Vyhrál jsem pět a jsem opět nejlepším střelcem, takže nemohu být smutný. “

Ronaldo, který nedokázal skórovat dříve, byl také viditelně rozrušený v 85. minutě, kdy Bale namísto toho, aby přihrál CR7, šel na svůj hattrick, jen aby Lovren udělal nádherné řešení pro poslední muže, aby nakonec popřel Welshman. Zde je pohled na to, co si fanoušci myslí o výkonu Balea a Ronaldově flop show: