Fotbal

5 nejvíce ponižujících porážek v historii fotbalu, díky nimž je nám líto za prohraný tým

Fotbal, který je pravděpodobně jedním z nejpopulárnějších sportů po celém světě, má tendenci spojovat lidi bez ohledu na jejich rasu, kulturu nebo zemi. Ať už jde o oslavu vítězství nebo smutek nad ztrátou, krásná hra nadále přináší fanouškům emoce jako nikdo jiný.

Od klubového fotbalu po mezinárodní scénu si tento sport našel nápadníky po celém světě. To může nechat fanoušky se slzami v očích porážky a přimět je vyskočit ze sedadel ve vítězství. I když to nadále baví fanoušky, fotbal jako sport také sloužil jako skvělá platforma pro lidi, aby překonali své skromné ​​začátky a našli smysl ve svém životě.

Nej ponižující porážky v historii fotbalu, díky nimž je nám líto za prohraný tým © Netflix

pánská lehká bunda do deště gore tex

Ale navzdory všemu, co je na tom dobré, může být fotbal občas svědkem i krutého.

Zatímco vítězové na hřišti jsou oslavováni a oslavováni za své zneužití, prohrávající tým často přitahuje kritiku a nachází se na nejnižším přílivu. V několika případech bylo zaznamenáno ponížení nad ztrátou, které nechalo hráče a jejich fanoušky v slzách.

Když se vrátíme k těmto těžkým dobám, je zde pohled na 5 nejponiživějších porážek v historii fotbalu, díky nimž všichni litovali prohraného týmu:

Holandská loupež pro Španělsko (5-1)

Španělsko zmařilo výzvy odolného Nizozemska v ostře bojovaném finále o vítězství na prestižním mistrovství světa FIFA v roce 2010. Úřadující šampioni však o čtyři roky nevěděli, co pro ně Holanďané naplánovali, když zamkli rohy střet skupinových fází na mistrovství světa 2014.

Stefan de Vrij, který se pokusil vypořádat, zachytil Diega Costu a udělil Španělsku časný trest, který přeměnil Xabi Alonso, aby se dostal dopředu. Ale náskok obhájců šampionů nemohl trvat dlouho, protože Robin van Persie skóroval 15-yardovou potápěčskou smyčku pro vyrovnání řízení na 1-1.

Ve druhé polovině postavil Arjen Robben svůj tým poprvé v zápase. De Vrij brzy našel nějaké vykoupení za svou chybu v první polovině, když skóroval na 3: 1 pro Nizozemsko. Později Van Persie a Robben vstřelili své druhé góly v zápase, aby ze Španělska odehráli rudou tvář za stavu 5: 1 - vůbec nejhorší muling způsobený na mistrovství světa vládnoucím šampionům a nejhorší porážka, kterou Španělsko za 51 let utrpělo.

Stoke Leave Liverpool Red-Faced (6-1)

25. května je datum, které je Liverpoolu a jeho příznivcům stále drahé. A proč ne? Bylo to ve stejný den, kdy Liverpool porazil Borussii Monchengladbach, když vyhrál Evropský pohár v roce 1977, a porazil AC Milán, aby vyhrál Ligu mistrů v roce 2005.

Ale zatímco 25. května je datum, které si všichni fanoušci Liverpoolu zapamatovali, 24. května je to den, kdy se usilovně snažili vydrhnout ze svého kolektivního svědomí.

Rudí hráli k tomuto datu pouze tři soutěžní hry. V roce 1947 porazili Arsenal 2: 1. Tottenham Hotspur byli v roce 2009 poraženi 3: 1. A v roce 2015 odjeli do Stoke City, aby podstoupili ponížení, které zůstává trnem v bohatém odkazu klubu. Stoke vstřelil v první polovině pět branek přes Mame Biram Diouf, který skóroval, Jonathan Walters, Charlie Adam a Steven Nzonzi.

Steven Gerrard, který hrál svůj poslední zápas, dostal v 70. minutě gól útěchy, ale bezvýsledně, když o šestnáct minut později Peter Crouch upravil na 6: 1. Všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo pro Liverpool.

Skličující konec sezóny, která po napínavé výzvě titulu z předchozího roku viděla, jak Reds vyklouzli ze čtyř nejlepších, prohráli v semifinále Ligového poháru i FA Cupu a nepostoupili za Champions Skupinová fáze ligy a první vyřazovací kolo Evropské ligy.

Německo Steamroll Brazílie (7-1)

Hostování mistrovství světa často poskytlo fotbalovému národu další výhodu. Vášeň a obrovské množství domácích fanoušků působí jako zdroj inspirace a motivuje tým k překonání soupeřů. Asi tak se cítila brazilská reprezentace, když v semifinále mistrovství světa 2014 zamířila s Německem na houby.

Ale k naprosté hrůze domácích fanoušků Německo rozdělilo obranu Brazílie a rozbilo čtyři góly za pouhých šest minut. Thomas Mueller otevřel skóre v 11. minutě, poté Miroslav Klose (23 '), Toni Kroos (24', 26 ') a Sami Khedira (29') našli zadní část sítě a předali Německu vedení 5: 0 poločas.

Druhá polovina viděla, že Německo, vzhledem k jejich neuvěřitelnému náskoku, trochu uvolnilo. Ale Andre Schurrle nedal hostitelům žádný odpočinek, když během 10 minut dvakrát skóroval, aby skóre na tabuli ukazovalo 7-0. Gól Oscara z 90. minuty byl jedinou útěchou pro Brazílii, která nakonec prohrála 7: 1 - což byla jejich největší porážka v mezinárodním zápase od roku 1920.

kde můžu tábořit poblíž mě

USA Women Demolish Thailand (13-0)

Ponižující porážky se neomezují pouze na mužský fotbal. Jak se ukázalo, 11. června byl thajský ženský tým svědkem nejnižších okamžiků v mezinárodním fotbale během jejich zběhnutí rukou nekontrolovatelné strany Spojených států amerických (USA) na mistrovství světa ve fotbale žen 2019.

Alex Morgan otevřel skóre amerického týmu skvělým zakončením ve 12. minutě. Rose Lavelle našla zadní část sítě ve 20. minutě a Lindsey Horanová ve 32. minutě trefila třetí gól na své straně, když Austrálie v poločase vedla 3: 0. Byla to druhá polovina, která se ukázala být příliš nákladná pro thajský tým, který před posledním hvizdem nakonec připustil až 10 gólů.

Alex Morgan, který se ukázal jako absolutní demolice, skóroval pětkrát se dvěma góly za Lavelle a Samanthu Mewisovou, protože jména Horan, Megan Rapinoe, Mallory Pugh a Carli Lloyd také dostali své jméno na bodovací listinu.

V nezapomenutelný den pro Thajsko uzavřela americká strana vítězství 13: 0 - největší rozpětí vítězství v historii světového poháru FIFA (pro muže i ženy).

okořenit vaši litinovou pánvi

Australia Decimate American Samoa (31-0)

Americká Samoa, považovaná za jeden z nejslabších fotbalových týmů na světě, nikdy neměla šanci proti Austrálii v kvalifikačním zápase o mistrovství světa ve fotbale 2012. Ale 11. dubna 2001 to, co se nakonec odehrálo na Mezinárodním sportovním stadionu v Coffs Harbour, nebylo nic jiného než masakr.

Z toho, co se ukázalo jako absolutní demolice, Austrálie, navzdory tomu, že postavila poměrně průměrný tým, roztrhla opoziční obranu na kousky. Poté, co se prvních devět minut držel bezgólově, dal Con Boutsianis Austrálii v 10. minutě gólem. O dvě minuty později Archie Thompson upravil na 2: 0 pro Australany. A zbytek je historie.

Thompson dokončil zápas s ohromujícími 13 góly, což je mezinárodní rekord, a to spolu s Davidem Zdrilicem, který vstřelil osm, aby pomohl Austrálii uzavřít vítězství 31-0 - největší výherní rozpětí, jaké kdy bylo zaznamenáno v mezinárodním zápase.

Taková byla rýha, která podnítila změnu pravidel v mezinárodním fotbalu, protože FIFA zavedla v Oceánii předkolo kvalifikace, aby se zabránilo opětovnému ponížení týmu.