Fotbal

Odpověď Cristiana Ronalda na Myrta Uzuniho, který kopíruje jeho oslavu cíle, je čistá blaženost

Srážka mezi Juventusem a Ferencvarosem, 25. listopadu, ve skutečnosti nebyla na seznamu sledovaných fotbalových fanoušků, zejména když Paris Saint-Germain (PSG) a RB Leipzig zamykali rohy, což se stalo největším střetem dne v skupinová fáze probíhající Ligy mistrů UEFA.

Skutečnost, že italští obři dříve v základní skupině zajistili výhru 4: 1 proti maďarskému Ferencvarosu, přesvědčila každého, že jejich druhé setkání v Turíně nepřinese žádné překvapení. Na domácí zápas Juventusu však trochu zapálil hvězdný hráč Ferencvarosu Marcel Heister ještě předtím, než vstoupil na hřiště.

Dny před jejich střetem se Heister pravděpodobně snažil dostat pod kůži Cristiana Ronalda, když tvrdil, že portugalská hvězda s ním po zápase v Maďarsku odmítla vyměnit košile. Německý internacionál se domníval, že Ronaldova zjevná frustrace, viditelná na jeho činech, může být výsledkem jeho neúspěchu proti jeho straně.

Cristiano Ronaldo © Reuters

„Zdálo se mi (Ronaldo), že je trochu rozzlobený a naštvaný. Když se ho zeptali na (vyměnili) košili, pohrdavě mávl rukou. Možná je to proto, že proti nám nedal gól. Nebo možná proto, že jsem mu vzal míč, když se pokoušel driblovat. Byla tam jeho fotografie, zveřejnil jsem to na Instagramu. Byl to nejkrásnější zážitek mého života !, “řekl Heiseter Gólovi před včerejším zápasem.

Navzdory Heiseterovým odhalením neodpověděl Ronaldo, který pravděpodobně zůstal nedotčen. Pokud však Heiseterovy komentáře Ronalda nezachracovaly, jeho týmový kolega Myrto Uzuni měl jistě své vlastní plány, aby si udělal kopu u jednoho z nejlepších fotbalistů planety. Protože Merih Demiral, Leo Bonucci a Giorgio Chiellini všichni vyloučili, byl Juventus nucen postavit provizorní obranu, která se dost rychle ocitla v palebné čáře.

Myrto Uzuni z Ferencvarosu zasáhl oslavu Ronalda poté, co skóroval na domácím trávníku CR7 pic.twitter.com/fKRJLf4WcA

- B / R fotbal (@brfootball) 24. listopadu 2020

Defenzivní chyba Juventusu poskytla hostitelům šokující náskok, když Uzuni v 19. minutě z voleje našel zadní část sítě. Pokud pro Juventus nestačil překvapivý náskok do maďarského klubu, skutečnost, že se Uzuni rozhodl pobavit se na Ronalda kopírováním jeho slavného „Siuuuuuu!“ oslava jistě zanechala portugalskou hvězdu rudou.

CRISTIANO RONALDO, CO JE CÍL pic.twitter.com/lQ5nHw5QlS

- TC. (@totalcristiano) 24. listopadu 2020

Uzuni a Ferencvaros se na chvíli bavili, ale vypadalo to, že šaškovství albánského křídla přimělo Ronalda pálit na všechny válce. Na konci zápasu 1: 0 našel Juventus v 35. minutě vyrovnání s brilantním gólem Ronalda z dálky. 35-letý hráč, který posílal přihrávku od Juana Cuadrada, rozpoutal brilantní úder ze své „slabší“ levé nohy, aby nejen vrátil svůj tým zpět do hry, ale také vhodně odpověděl Uzuni.

Zatímco Ronaldův gól umožnil Juventusu jít do poločasu s půlicí čáry 1: 1, nakonec si připsal gól Alvara Moraty za zranění Andrea Pirlo, aby nakonec uzavřel vítězství 2: 1. Díky svému náhodnému návratu proti odvážnému Ferencvarosovi si Juventus zajistil průchod do vyřazovací fáze Ligy mistrů dvěma volnými hrami.